Szkolenia i kursy. Dlaczego warto poszerzać swoje umiejętności?

Chyba każdy z nas zauważa, że w obecnych czasach liczy się nie tylko tytuł, który uzyskaliśmy po ukończeniu uczelni lub innej szkoły przygotowującej do wykonywania wybranego zawodu. Pracodawcy chcą inwestować w osoby pragnące stale poszerzać swoje kompetencje, dlatego trzeba systematycznie uzupełniać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności.

Być ekspertem w swojej dziedzinie

Nawet świetnie wykształcone osoby z biegiem czasu zapominają o tym, czego uczyły się na zajęciach, a wiedza ta może być im niezbędna z racji wykonywanego zawodu. Bywa też, że aby otrzymać posadę, należy zdobyć dodatkowe wiadomości i umiejętności. Często zdarza się także, że szybki rozwój nauki i technologi wymusza na nas konieczność dodatkowej edukacji – jeśli jej nie podejmiemy, możemy stracić obecną pracę. Aby być ekspertem w swojej dziedzinie, trzeba mieć otwarty umysł i wciąż upewniać się, że jest się na bieżąco w danej dziedzinie wiedzy.

Dla niektórych uświadomienie sobie tego, że nie wie się wszystkiego na określony temat, mimo że posiada się zobowiązujący do tego tytuł naukowy, jest dość przygnębiającym uczuciem. Jednak prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach świat szybko się zmienia, więc niemal każdy powinien dokształcać się, by nie dać się prześcignąć konkurencji. Tak naprawdę ważna jest motywacja – zwiększanie swoich kompetencji to przecież szansa na awans lub na otrzymanie wymarzonej propozycji zawodowej. Dodatkowo, uzupełniając swoją wiedzę i nabywając nowe umiejętności, stajemy się pewniejsi siebie, możemy też nawet poważnie zacząć myśleć o własnym biznesie.

Szkolenia i kursy, czyli więcej możliwości na rynku pracy

Dla kogo są kursy i szkolenia? W większości firm są one organizowane dość często. Podnoszenie kompetencji pracowników jest bardzo ważne, bo to od nich zależy przecież rozwój biznesu. Jednak o zapisaniu się na kurs lub szkolenie powinny pomyśleć również osoby, które szukają pracy. Mnóstwo świetnie wykształconych kobiet i mężczyzn chce zmienić branżę, jednak zapisanie się na kolejne studia nie wchodzi w grę. Odpowiedni kurs może okazać się doskonałym rozwiązaniem – także w przypadku, gdy przychodzi potrzeba wyspecjalizowania się w jednej wąskiej dziedzinie.

Trzeba pamiętać, że kursy czy szkolenia trwają stosunkowo krótko, co pozwala na to, by już po kilku miesiącach od rozpoczęcia nauki zwiększyć swoją wartość na wymagającym rynku pracy. Ich ukończenie daje naprawdę wiele, bo potencjalni pracodawcy sprawdzają, czy osoba ubiegająca się o zatrudnienie chce się rozwijać. Reasumując, po ukończonym szkoleniu lub kursie, możemy liczyć na takie korzyści jak:

  • poszerzenie swoich kompetencji zawodowych,
  • specjalizacja w wąskim zakresie,
  • uaktualnienie swojej wiedzy,
  • możliwość przebranżowienia się,
  • szansa na lepiej płatną posadę.

Oczywiście nie każdego stać na to, by zapisać się na wartościowe szkolenie albo kurs. Na szczęście inwestycja we własną przyszłość jest możliwa nawet wtedy, gdy nie ma się na nią własnych środków. Dzięki pożyczce w Creditstar przyznanej w celu rozwojowym otrzymuje się szansę na pracę, która przyniesie wysokie zarobki i będzie dawać dużo satysfakcji.

Powrót do artykułów