Własna hulajnoga elektryczna? Jakie są rodzaje i ile to kosztuje?

Na przestrzeni ostatnich miesięcy ogromną popularnością cieszą się znana już chyba wszystkim – hulajnogi elektryczne. Spektakularny sukces, nie tylko w transporcie miejskim, zawdzięczają one przede wszystkim swojej uniwersalności i wygodzie.

Dlaczego hulajnoga elektryczna?

Własna hulajnoga elektryczna to w tej chwili obiekt pożądania nie tylko dzieci. Dla nich stanowi świetną zabawkę i zarazem rozrywkę. Jest ona również atrakcyjna dla dorosłych, którym zastąpiła tradycyjne środki transportu, takie jak samochód czy komunikacja miejska.

Przewagą hulajnogi elektrycznej nad innymi środkami transportu jest jej praktyczność i ekologiczność. Tej drugiej cechy nie możemy również odmówić rowerom, jednak w porównaniu z  nimi, hulajnoga jest zdecydowanie szybsza i wygodniejsza w użytkowaniu.

Na przestrzeni ostatnich lat pojazdy elektryczne zdobywają serca coraz większej części naszego społeczeństwa. Hulajnoga elektryczna wypiera tradycyjnie rozumianą hulajnogę, ponieważ cena za pojazd wzbogacony o silnik i akumulator, wcale  nie jest wygórowana. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu pożyczka online, którą można wziąć bez zbędnych formalności.

Zakup własnej hulajnogi elektrycznej. Czym się kierować?

Dobry sprzęt to taki, który spełnia kilka podstawowych cech. Przy jej wyborze należy kierować się indywidualnymi potrzebami oraz ceną. Ta różni się w zależności od modelu. Nie zawsze najdroższa rzecz będzie dla nas najlepsza. Warto zastanowić się czy na pewno potrzebujemy tak drogiego sprzętu? Czy rzeczywiście będziemy w pełni wykorzystywać wszystkie jego możliwości?

Konstrukcja

Pierwszą i podstawową cechą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie własnej hulajnogi elektrycznej jest jej konstrukcja. Najlepsze są te najlżejsze, czyli ważące około 10 kg. Ciężar ma ogromny wpływ na komfort jazdy i kierowanie takim sprzętem. Kolejną cechą, zaraz po wadze, jest solidność konstrukcji. Z im wyższej jakości materiałów i elementów będzie wykonana nasza hulajnoga elektryczna, tym będzie dla nas bezpieczniejsza.

Składanie

Warto też przyjrzeć się temu, czy hulajnoga jest składana. Cecha ta okaże się bardzo przydatna, kiedy będziemy chcieli przetransportować swój sprzęt, np. komunikacją miejską. Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wcześniej już wspomniane, sprecyzowanie swoich potrzeb i oczekiwań wobec sprzętu. Przed dokonaniem zakupu, zastanówmy się, w jakim celu będziemy jej używać.

Jakie są rodzaje i ile to kosztuje?

Ilość różnych modeli hulajnogi elektrycznej wzrasta wprost proporcjonalnie do ich popularności. Na wysokość ceny ma wpływ przeznaczenie sprzętu, a co za tym idzie – jego parametry. 

Zacznijmy od modeli dziecięcych. Wiadomo, że sprzęt dziecięcy musi być przede wszystkim bezpieczny. Elektryczne hulajnogi dla dzieci siłą rzeczy mogą rozwinąć prędkość maksymalną do 10 km/h. Przy takim akumulatorze i parametrach, ceny zaczynają się już od 900 zł. Maksymalny koszt modeli dziecięcych kończy się na około 1300 zł.

Najpopularniejszym rodzajem hulajnóg elektrycznych w tej chwili są hulajnogi lekkie, czyli miejskie. W ich wypadku mamy do czynienia z ogromnym spektrum modeli, a ceny wahają się między 1900 a  5000 złotych. 

Tym, którzy hulajnogę wykorzystają  do jazdy wyczynowej, rynek również ma do zaoferowania kilka atrakcyjnych kąsków. Miłośnicy ekstremalnych przygód muszą liczyć się jednak z nieco bardziej wygórowaną ceną za sprzęt. W tym wypadku koszty minimalne zaczynają się od 4900 zł, np. SXT Monster, a dochodzą nawet do 6900 zł, jak np. Techlife X7 Dual Drive.

Przed zakupem własnej hulajnogi elektrycznej, należy uprzednio zastanowić się nad źródłem gotówki przeznaczonej na ten cel. Pożyczka gotówkowa, która udzielana jest nawet w 15 minut. Gwarantuje natychmiastowy przypływ potrzebnych środków finansowych. Na rynku mamy w tej chwili wiele korzystnych ofert wymarzonego przez nas sprzętu, niestety szybko się zmieniają. Nie ma sensu czekać, aż okazja ucieknie. Szybka pożyczka pozwoli cieszyć się nowym sprzętem bez zbędnych formalności.

Powrót do artykułów